שיתוף סרטונים בפייסבוק

שיתוף סרטונים בפייסבוק האפליקציה RSS Graffiti מאפשרת אמנם לייבא פיד רסס של הבלוג אל עמוד הפייסבוק, אבל יש לה חסרון רציני אחד. מה קורה כשיש בפוסט סרטון? הרסס לא מעביר את הסרטון בגלל תצורת הקוד שלו וכך בעצם אם הקיר מקבל רסס, הוא לא יעביר את הסרטון – אנשים לא יראו שיש סרטון ולא יבינו שעיקר הפוסט מתמקד בו, כך הם גם לא ייכנסו לפוסט. הבעיה גוברת כשיש בלוג שמבוסס רק על סרטונים, כמו לדוגמה בלוג הסרטונים המצחיקים שלי, זיפט. במקרה שלו, האפליקציה הזו כמעט לא היתה אפקטיבית, כי היא העבירה רק מלל, והעמוד של הבלוג איבד את הפוטנציאל הויראלי שהיה לסרטונים ששותפו בו.

איך פותרים את הבעיה? ביוטיוב יש לכל סרטון כמה תאמבניילים מוכנים מראש, פייסבוק מזהה אותם כשהוא מטמיע סרטון יוטיוב, ומשתף אותם. רק אם לוחצים על התמונה, הוא מנגן את הסרטון. כך שאם התאמבניילים יוטמעו בפוסטים בוורדפרס המנגנון יפעל באורח דומה. הפלאגין Facebook and Digg Thumbnail generator מאפשר הטמעה אוטומטית של התאמבניילים האלה בכל פוסט. הפוסט "שומר" אותם ב-header של הבלוג, באופן נסתר, כך שבבלוג עצמו לא רואים אותם, אבל קורא הרסס ובמקרה שלנו עמוד הפייסבוק שמשתף את הפוסט, כן רואה. כך הוא יכול לשתף את הפוסט כאילו הוא סרטון יוטיוב, משום שהוא מזהה את התאמבניילים של יוטיוב.

הבעיה היא שוב ש-RSS Graffiti לא מלנקק את זה נכון. הלינק לתמונה המאפשרת לחיצה יהיה תקין רק אם שמנו בעצמנו את שורת הכתובת מתוך ממשק הפייסבוק, לא אם ייבאנו את זה באמצעות האפליקציה. האפליקציה תייבא בצורה הרגילה שלה – כותרת, מקור, לינק, תקציר וכו'. אבל לא בצורה של לינק מיוטיוב. על מנת להתגבר על זה אפשר להשתמש בשירות רסס-לקיר אחר, dlvr.it. השירות הזה מלנקק את הפוסט יפה כך שהוא מוצג כלינק ליוטיוב, ובכך נפתרת הבעיה שהאפליקציה RSS Graffiti לא יכולה לפתור.

  • שיתוף סרטונים בפייסבוק
  • שיתוף סרטונים בפייסבוק
  • שיתוף סרטונים בפייסבוק
  • שיתוף סרטונים בפייסבוק

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.