משיח הטכנו

בתקופת הרייב השתמשו בטרמינולוגיה משיחית באופן חופשי חופשי. במקרה הזה רוזאלה אומרת במפורש שהדרך לגאולה היא אמונה. אלא בעוד שבאורתודוכסיה האמונה היא בשילוש הקדוש, ברייב מספיק להאמין בכוחה של האהבה, ומי שיאמין יזכה לרשת את מלכות השמיים, שהיא התחושה הטובה בחופשיות (free to feel good) – שזו אגב אותה פרשנות אורתודוכסית, צו האהבה, אך עם טוויסט.

השיר are you ready to fly הוא רפרנס ל- rapture על פי הכתוב באגרת אל התסלוניקים. כלומר באמצעות האמונה באהבה, והאופוריה (סביר להניח של האקסטזי) ניתן לעוף. ״אחרי כן אנחנו הנשארים בחיים נלקח יחד אתם בעננים לפגש את האדון באויר, וכך נהיה תמיד עם האדון״

על עצם הקשר בין רייב לדת אני לא באמת מחדש הרבה. יש ספר שלם בעריכת גרהם סיינט ג׳ון שנקרא ״תרבות הרייב ודת״, שכולל גם מאמר מאת המחבר וכבר אז ב-2003 הוא עומד על הקווים המשיחיים של הרייב, תוך שהוא מצטט את המחקרים של אריק דייויס בספר ״techgnosis״ על קווים גנוסטיים בתרבות הטכנולוגית ושל ג׳ון בוזמן על ״מילניאריזם טכנולוגי בתרבות האמריקאית״. הוא מצטט את סיימון ריינולדס מ״generation ecstasy״ שמציג את האקסטזי בתור ״אורים ותומים״, מין מכשיר קשר שמאפשר לבני האדם לתקשר עם האלים. אני בסך הכל חוליה בשרשרת שאוהבת למצוא רפרנסים לכך בכתבי הקודש, ואני חושב שאף אחד עד היום לא עשה את זה, בטח לא מכתבי הקודש היהודיים.

  • משיח הטכנו
  • משיח הטכנו
  • משיח הטכנו
  • משיח הטכנו

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.