להחזיר עטרה ליושנה

בגלל שאני מאמין שזה חשוב, ובגלל שאני מאמין שצריך להעביר את המסר, החלטתי לא רק להפנות לכתבה המדברת על העניין אלא גם להעלות את חומר הגלם שממנו היא נכתבה. המסר: ישראל חייבת רדיו ארצי שיקדם מוסיקת פופ לועזית, רצוי בפריים טיים, רצוי בצורה מגזינית ואינטראקטיבית, רצוי על ידי שדרן שייצור הזדהות טוטאלית עם פועלו, רצוי על ידי שדרן מקצוען שהמסר שהוא מעביר יהיה שמו השני. דבר כזה היה פעם, דבר כזה לצערנו הגדול לא קיים כיום. דבר כזה היה יכול להיות אם קברניטי הרדיו היו משכילים להבין עד כמה המשמעות התרבותית של הדבר הזה כבירה, עד כמה לקידום מוסיקה ספציפית ברדיו יש נגזרות על קידום מוסיקה אחרת. עד כמה זה אולי בסדר להקצות זמן שידור למוסיקה ישראלית ולטפח יצירה מקומית, אבל זה לא בסדר לקפח את המוסיקה הלועזית שמהווה קשר ישיר עם הלך הרוח העולמי. עד כמה קשר שכזה הוא הכרחי לכל חברה מודרנית או פוסט-מודרנית, שדוגלת בשוויון, ליברליות, פלורליזם והומניזם.

הכתבה: העליתי אותה בנובמבר 2007, לציון עשור ללא רשת ג' הלועזית, מתוך כוונה לבדוק את ההשלכות של הצעד הזה על תרבות הפופ בארץ, ובכלל על תרבות ההאזנה ותרבות המוסיקה. לקחתי בחשבון את השינוי המהותי שעברה תעשיית המוסיקה במשך השנים האלה, נתתי ביטוי לדעות כאלה, אבל התכלית היתה להוציא את הקריאה: משהו כאן לא טוב, מישהו כאן לא תופס את החשיבות המכרעת של קידום ספציפי של מוסיקת פופ לועזית. הכתבה עצמה נערכה, לצערי משפטים קוצרו ולא עברו כמו שרציתי לגמרי, לצערי הכותרת הציגה את המסר כמשהו נוסטלגי ולא כאמירה תרבותית, לצערי אולי זה היה שיחת היום באתר של מוסיקה 24 ובמסדרונות רשת ג' אבל לא במסדרונות כל בית ובית בישראל. אני לא מאמין שעכשיו זה כן ייכנס לכל מסדרון, אבל מקווה לפחות שזה ייכנס למסדרונות הלב של כל מי שיקרא את זה, כי זה חשוב, כי זה מהותי, כי זה משפיע.

בתוך כך אני מזכיר: הצטרפות לקבוצה של קופסת הלהיטים בפייסבוק תביע תמיכה ברעיון, הפצה של הזמנות לקבוצה תביע תמיכה גדולה הרבה יותר כי המטרה היא להפעיל כח ויראלי על קול ישראל, הרדיו הארצי היחיד בארץ שהוא לא גלגל"צ. ותמיכה הכי גדולה היא חתימה על העצומה הקוראת למשבצת שידור קבועה למה שעד עכשיו זה רק ספיישלים חד פעמיים – עופר נחשון (או כל שדרן אחר) שמשדר מוסיקת פופ לועזית בתפוצה ארצית. שלחו גם מיילים.

::.::

::.::

טאג הדיון – להחזיר עטרה ליושנה
העצומה – קביעות לספיישלים של עופר נחשון

  • להחזיר עטרה ליושנה
  • להחזיר עטרה ליושנה
  • להחזיר עטרה ליושנה
  • להחזיר עטרה ליושנה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.