גם הוקינג אלוף

אם אתם חושבים שמשותקי גפיים ,כאלה שאינם יכולים להניע את זרועותיהם ורגליהם הם אנשים מסכנים שאבד עליהם הכלח, שלא מסוגלים לתפקד בצורה מינמלית, בטח לא ביצוע פעילות ספורטיבית כלשהיא, אז מסתבר שטעיתם. לא רק שהם יכולים להתחרות ,אלא הם יכולים אפילו לזכות במדליה אולימפית (או ליתר דיוק, מדליה פראלימפית). ה"בוצ'ה" הוא הענף הספורטיבי לאנשים כאלה. החוקים שלו דומים מאוד לחוקים של ה"קרלינג" (רק בלי המטאטא) או לחוקים של ה"פטאנק".

למתחרה על הכסא גלגלים יש כדור שאותו הוא זורק ועליו להיות קרוב יותר מהכדור של יריבו למטרה. הניקוד ניתן לפי מספר הכדורים של אותו מתחרה שנמצאים קרוב יותר למטרה מאשר הכדור הקרוב ביותר של היריב. בספורט זה יש מספר קטגוריות לפי דרגת נכות – קטגוריה לנכים שאינם מסוגלים להזיז את רגליהם וקטגוריה לנכים שמסוגלים להזיז רק את ראשיהם ,יש גם קטגוריות ביניים לכאלה שמסוגלים להזיז רק יד אחת, רק אצבע אחת וכו'.

ספורט זה נחשב לספורט פראלימפי שנמצא בתכנית של המשחקים הפראלימפים וכמובן שניתן לזכות במדליות. המדינות הבולטות בספורט זה הן: פורטוגל, ברזיל, ספרד, דרום קוריאה, בריטניה והונג קונג. לישראל אין נציגים בענף הזה. בלינק המצורף, שבתוך הפוסט, ניתן למצוא קליפ קצר שמדגים את ה"בוצ'ה".

  • Facebook
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.