25 שנה לסדרה Now

25 שנה לסדרה Now ולרגל חצי היובל ייצא האוסף הראשון במהדורה מחודשת, לראשונה על דיסק – וזה סוג של סקופ, אז כבוד (הקרדיט לגיא אורבניאק). הדיסק ייצא ב-12 לינואר, למרות שדווקא היום הסדרה חוגגת את יום הולדתה. ב-10 לדצמבר 1983 נפל דבר באנגליה: אוסף שמכיל 11 מקומות ראשונים. היום זה נשמע דבר טריוויאלי, בזמנו זה היה הדבר הכי חדשני, לוהט ואטרקטיבי. ארבעה שבועות במקומות הראשון, שלוש פעמים פלטינה ומומנטום שתופס עד היום למעשה. מאלבום אחד שהיה שיתוף פעולה נסיוני של שתי חברות ענק, זה הפך לסדרה חובקת עול שמוכרת מאות מיליונים, תוך שהיא מכוננת תת-תרבות שלמה – אוספי להיטים. ושוב: היום זה נראה דבר טריוויאלי, בראשית שנות השמונים (וכל שכן בשנות השבעים) זה היה פרוייקט של ממש. המקסימום שהצליחו להוציא זה סמפלר של לייבלים או אוספים מחתרתיים, וגם זה באיכות זוועה. אוסף שכולל את כל האמנים הכי שווים, ועוד בגרסאות מקוריות, לא ערוכות ובטח לא גרסאות כיסוי, עם כל הזכויות, הרשיונות, ההרשאות וכו' – זה היה דבר חדש. אפשר לומר שזה סוד ההצלחה אבל הסוד הוא כנראה הנבואה, המאגיה. הסדרה פשוט הפכה כל שיר שהופיע בה לעל זמני, לא נראה לי שזה היה ההפך. ואם לא כל שיר, אם לא 100% אז לפחות 65%. תבדקו לבד, תעשו לעצמכם מבחן ידע. כמה שירים אתם מכירים מכל אוסף בסדרה? עכשיו, לזאת ייקרא מוסיקה.

 • 25 שנה לסדרה Now
 • 25 שנה לסדרה Now
 • 25 שנה לסדרה Now
 • 25 שנה לסדרה Now

4 thoughts on “25 שנה לסדרה Now

 1. שחר הגיב:

  סקופ? כבר הספקתי לקנות אותו פה ולהביא אותו לחבר בארץ שביקש לפני חודש. הוא מצידו, הבטיח לא לספר שאני קניתי ולהקשיב לאלבום רק בנסיעות ברכב שהחלון סגור. גילטי פלז'רס.

 2. אבי לבקוביץ הגיב:

  המילה סקופ נכתבה לצורכי קידום אתרים, כמובן

 3. א. ב. דן הגיב:

  אבי אין עליך פשוט אין!!
  אגב, לקריין יש מבטא בריטי וגם האמנים שהוא אזכר משתייכים לנגזרת הזו, האם NOW
  הוא תגובת פופאנגלופילית לבילבורד?
  ו-תגיד, יש גרסת NOW של פופ רוסי לא?

 4. אבי לבקוביץ הגיב:

  בתקופה הזאת הפופ הבריטי היה פופולרי גם בבילבורד. הוא פשוט שלט שני צדי האוקיינוס. אני מאמין שיש גם רוסי, צריך לבדוק בויקיפדיה. כשתהיה גדול שירים שלך יופיעו על הגרסה הישראלית (או הרוסית) של NOW. אינשאללה

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.