by Negus of Pop

Culture Agent

די עם הפוביה!

בעקבות הרצח במוצ"ש עלתה לדיון בארץ שאלת ההומופוביה, למרות שנראה יותר שמישהו דחף אותה לדיון כדי לעשות ממנה הון פוליטי. צר לי שאני יוצא כנגד אבלים בעת רוגזם, אבל הם נראים לי עסקנים שפלים ובעיקר הייטרים – קוזאקים נגזלים שמנפנפים באהבה שלהם כמו במס שפתיים. צר לי עוד יותר שבשונה מהרגלי אני יוצא להגנת החרדים, מפני שהרצח הזה נראה כמו הזדמנות פז לתת להם מכת מוות ולוודא את הריגתם. כל מה שקורה בשבועות האחרונים הוא בעיני נסיון אחד גדול להתעלל בגופה שלהם, מטעמים פוליטיים שאם נהפוך בהם ונהפוך בהם נחשוף 1. בורות, 2. פראנויה, 3. בעיקר, שנאה עזה לדת. אין מה לעשות, איך שלא נסתכל על זה שונאים את החרדים לא בגלל שהם אנשים מסוכנים ומעוותים, אלא בגלל שהם מחזיקים בתורה שלהם. הגיע הזמן לגלות קבל עם ועדה את מלחמת עם ישראל באלוהיו.

:: . ::

זה נשמע גרוע כשאני אומר את זה וגם כביכול לא מתאים עכשיו כל כך, אבל כל האוחובסקים האלה (כך אקרא להלן לטיפוס העסקן הפוליטי מזן ניצן הורוביץ) מגעילים אותי. יש להם את הנטיה ההומואית הזו לנפנף בזה ששונאים אותם, הם אוהבים את זה ומתפרנסים מזה. הם כאילו חיים בתוך השנאה הזאת, מחפשים אותה. כמו הליגה נגד השמצה, להבדיל, חיים בתסביך רדיפה. יש להם "קשבים" שמחפשים בנירות כל ביטוי עם שמץ של לא פוליטיקלי קורקט, כדי לגנות אותו כי האנטישמיות "בוערת בעצמותיו" של כל מי שלא יהודי. האמנם? ההומופוביה היא נבואה שמגשימה את עצמה, כמו האנטישמיות שמתבקשת כלפי נודניקים-אנאליים שתופסים אותך במילה. אבל הנקודה היא אחרת: כל מה שקורה כאן הוא לא אצבע מאשימה כלפי ציבור הומופובי אלא פתרון פשוט כדי לרקוד על הדם כשהוא עדיין רותח, הון פוליטי זול ומיידי. הציבור החרדי הוא היעד הכי קל להתקפה, ואצבע מאשימה כלפיו זה דבר מתבקש. כל כך מתבקש שקל מאוד להאמין שאלה לא הם אלא מישהו שביקש להכפיש אותם ולהתחמק מעונש. תוצאות החקירה עוד יגידו את שלהן אבל בכל אופן כדאי להתאבל קצת לפני שמלהיטים את האווירה. מהבחינה הזאת האוחובסקים ממש לא שונים מהחרדים שנואי נפשם. וכדאי שישתקו ויתנהגו באצילות, כדי שיוכלו לנפנף בה, ולא בשנאה-כביכול אליהם.

אני לא מדושן עונג כשאני יוצא נגד העסקנים האלה, ההומופוביה הקיצונית שהם מתארים היא הגזמה פופוליסטית. אני מודע לגמרי למציאות הישראלית – מכים ודוקרים הומואים בדיוק כמו שמכים ודוקרים ערסים. לא בגלל הומופוביה, אלא בגלל שזוהי המציאות הרעה של המדינה, אלימות ואצבע קלה על ההדק. אף אחד לא רוצח מישהו בגלל אג'נדה אידאולוגית, הכל זה ספונטני ורגשני. לשנוא הומואים זה בערך כמו לשנוא ערבים, לשפוט הומו על פי דעה קדומה זה בדיוק כמו לשפוט חרדי. העסקנים האלה שאני מדבר עליהם מחפשים ריב ומדון, ולא אציין בכלל את מצעד הגאווה המתגרה שלהם. מספיקה האצבע המאשימה שהם שלחו מיידית לפני שהם יגלו, אם אכן יגלו, שזה סתם ילד משועמם או זקן מעורער בנפשו. ולא ציבור שלם. ההכפשה הזאת ממש מזכירה את רצח רבין ואת האצבע הקולקטיבית ששלחו אל עבר "הימין".

:: . ::

האנשים האלה שהתבטאו בעבר כנגד הומואים, שונאים את ההומואים מטעמים דתיים נטו. וגם ההפך, ההומואים שונאים את האנשים האלה לא בהכרח כי הם שונאים אותם בחזרה, אלא מטעמים אנטי-דתיים נטו. כדאי שנחשוף את הקלף המנצח הזה שנקרא מלחמת דת וזהו. כל הדיבורים על הטליבאן וטהרן נגועים בדיאלקטיקה דתית, כל החשש החולני מהחרדים הוא חשש ממדינת הלכה, שבה יוציאו הומואים להורג. בקשר לזה עוד נדבר בהמשך אבל עדיין, אלה לא החרדים ההומופובים אלא הדת שהם מייצגים. מה שקצת טרגי ועצוב בעיני הוא הקטע שכששונאים את החרדים זה נראה פחות כמו מלחמת דת ויותר כמו אנטישמיות. צורם לי. מכמה כיונים: גם כי אי אפשר להפריד בין שנאת חרדים לבין אנטישמיות קלאסית וגם כי זה באמת מריח רע – להבליט את המרכיב הפלילי של האנשים עם השחורים, זה לא נכון.

אני לא רואה הבדל גדול בין עלילות הדם על היהודים שמשתמשים בדם של הילדים הנוצרים לאפיית מצות לבין עלילת הדם כביכול על החרדים כרוצחי הומואים. בשני המקרים לקחו שברי ציטוטים מהמקורות ועשו מזה תורה מסיני. המנהיגים של החרדים אמרו שהומו זו עבירה, הם לא אמרו שצריך להרוג אותם (וגם לזה נגיע). הם אמרו שחבל להם על ההומואים ועל "איבוד דרכיהם", ושהם היו שמחים "לרפא אותם ממחלתם". להרוג הומואים?! לא רציתי לקחת את הדיון לכאן אבל כן, ההסתה נגד החרדים בכלל בתקופה האחרונה מריחה מאנטישמיות שהיו כאלה שמכנים אותה "אנטישמיות מטאפיזית" – יענו אנטישמיות נגד יהודים רק בגלל שהם מקיימים את מצוות התורה וסוגדים לאלוהים שלהם, שכביכול הוא נציג הרוע עלי אדמות.

:: . ::

לומר שה"הסתה נגד החרדים" בתקופה האחרונה לא מריחה מאנטישמיות אלא בעיקר מחיתולים מעופפים מלאים בצואה, שמעניין מהיכן הם הגיעו, זה טיעון שנמצא בדיוק ברמה של ה"הסתה נגד הומואים" מריחה בעיקר מדם נגוע באיידס. לא, זה לא נכון. החרדים לא יודעים מה זה לרצוח, הם יודעים בעיקר מה זה להיות נאמנים לערכים שלהם ולהרגיש נפגעים מחילול הקודשים שלהם. פתאום אני נשמע לעצמי יותר מדי מסנגר עליהם. פחות מגעיל אותי שהחרדים נפגעים כי מגיע להם, כי הם הביאו את זה על עצמם. יותר מגעיל אותי שהאוחובסקים עושים הון פוליטי מהפניית אצבע מאשימה כלפי מישהו מסוים מאוד מטעמים פופוליסטיים נטו.

:: . ::

לומר שרוצחים חובשי כיפה עושים את זה בשם ערכי הדת שלהם, ושרוצחים שאינם חובשי כיפה לא עושים את זה בשמם של אף ערכים (בטח לא ערכי ההומוסקסואליות), לומר שנכון יהיה לקבוע שחלק מאותם ערכים שמגדירים את שומרי המסורת כציבור בפני עצמו הם אלה שגרמו לפרטים בו לבצע את פשעיהם הנתעבים ביותר – זה שגוי ורע. היו במדינה הזו כמה חיילים שידעו היטב מה זה לרצוח, וכשהם עשו זאת זה היה בשם "הנאמנות לערכי הציונות". האם ערכי הציונות הם רצח וביזה, או שפשוט מדובר בחמומי מח שחיפשו צידוק לרוח הקנאות שלהם?

אה, להצביע על אשמים בפשעים אחרים לא עושה אף אחד חף מפשע. נכון? אז בואו נאמר שלהצביע על אשמים בפשעים אחרים, גם לא עושה עשבים שוטים למייצגי ציבור שלם. אני נותן שוב את רצח רבין כרפרנס, משום ששוב אני בא לומר: לא הרבנים רצחו את רבין, וגם לא פסקי ההלכה שלהם. מילים רוצחות רק כשהן מסיתות במפורש לרצח, ואז המסית הוא אשם ולא הציבור שהוא אמור כביכול לייצג. כל ההכללה של הציבור הזה כקולקטיב היא פסולה, כל הכללה באשר היא פסולה. אנשים מייצגים את עצמם, ומי שרצח לא שייך אליהם. בין אם הוא אכן חובש כיפה, ובין אם הוא סתם תופס טרמפ. בקיצור, שוב, להאשים את ש"ס זה פופוליזם.

:: . ::

גם לומר שהכיוון הטיפוסי של האלימות הוא מימין לשמאל, זה לא נכון. אני לא מדבר על אקטיביזם שמאלי, אני מדבר על קונספירציות וכל מיני דברים שאנחנו לא רוצים להאמין שקיימים. הקונספירציה התורנית היא: תפסו טרמפ על רצח כדי להוציא שד מהבקבוק. אצל רבין זה היה "ניסו להתסיס את האווירה כדי שמטומטם אחד יפעל", במקרה הזה "ניסו להתגרות ברגשות של ציבור שלם כדי שיתרגז וימחה". בשני המקרים מדובר בפעולות ממסדיות. ליברלי עד כמה שיהיה הממסד, הוא עדיין ממסד ופועל בצורה מכוונת נגד מי שמחוץ לממסד. לא מעט פעמים דווקא השמרנים הם מחוץ לממסד. עדיף שנסתכל על זה ככה: לאיזה כיוון נושבת הרוח התקשורתית, בעד השמרנים מימין או בעד הליברלים משמאל. לפי זה נדע מי אלים ומי מסית, הכל יחסי. ערוץ 7 הרי טוען שהמשטרה נקטה באלימות ללא סיבה בעמונה ובגוש קטיף, לא?

להסתכל על התמונה הזו משני צדדים שונים, זה לראות שתי תמונות שונות בהקשר האלימות הפיזית, ובהקשר לפלורליזם בכלל. כשנכנסים לשאלת הפלורליזם כדאי תמיד לציין שהפלורליזם של הליברלים מכיל סתירה פנימית – כלומר, אתה לא יכול לכפות על אנשים להיות פלורליסט כי זו כפיה בפני עצמה וזהו אינו פלורליזם. הפלורליזם צריך להיות פסיבי, חיה ותן לחיות. בפועל אין כאן יותר מדי חיה ותן לחיות, אין כאן כפיה דתית כמו שיש כאן כפיה חילונית מתגרה, ומחאה דתית, ואז הקוזאק הנגזל מתרומם מאפרו.

:: . ::

משהו קטן בקשר להוכחות חותכות שנובעות מהממצאים בשטח, לעומת תיאוריות קונספירציה שנשארות באוויר ובלתי ניתנות להוכחה: תוצאות בשטח אינן הוכחות חותכות כל עוד מי שמציג אותן הוא כלי תקשורת ממסדי. הממסד עדיין משחק תפקיד כאן – וכשאני מפקפק בשיפוט אחד קטן שלו אני מפקפק בכל שאר השיפוטים שלו, ולא יכול לדעת אם לא מדובר בשיפוט כשר ולא מוטה. כל עוד אין מנגנון שמוכיח שמה שיוצא לתקשורת הוא 100% אמת, אי אפשר לדעת שמה שמוצג הוא נכון. המידע עובר הרבה עיוותים עד שמגיע אלינו. לכן אולי קשה להוכיח קונספירציות אבל אי אפשר להוכיח שהן לא קיימות. כמו כן קשה להוכיח שהתוצאות בשטח שגויות אבל אי אפשר להוכיח שהן נכונות. חשוד, פקפק בסמכות. question authority

וטוב שמדברים על קונספירציות. הכוונה אינה שיגאל עמיר לא רצח את רבין. הוא רצח, אי אפשר להתווכח עם זה (יש כאלה שכן, אני לצורך העניין לא). השאלה היא אם ניתן להאשים את "האווירה" שהיתה בימין לפני כן. התשובה היא שלא, מפני שחלק מהמשחק היה להתסיס את האווירה במכוון, ומישהו רכב על הרצח כדי לפגוע בלגיטימציה של הימין ושל דעותיו ; הרצח ב"ברנוער" אכן התבצע, תיאוריית קונספירציה לא מנסה לסתור את זה. השאלה היא אם ניתן להאשים את "האווירה" שהיתה אצל החרדים לפני כן. התשובה היא שלא, מפני שחלק מהמשחק היה להתסיס את האווירה המכוון, ומישהו רכב על הרצח כדי לפגוע בלגיטימציה של החרדים ושל דעותיהם ; בנוסף: אי אפשר להוכיח (או שמא ניתן ולא עשו זאת) שיגאל עמיר פעל על דעת אנשים אחרים ולא על דעת עצמו, או שמא נשלח על ידי מישהו שאינו הימין ; אי אפשר להוכיח שלבוש השחורים עם המסכה הוא אכן חרדי, ושהוא פעל על דעת רבנים ולא על דעת עצמו בלבד.

מי שמחזיק בתיאוריות קונספירציה לא בהכרח עוצם עיניים ומפנטז שכולם עובדים עליו. יש אנשים מפוכחים לגמרי, אני במקרה, שרואים, ויודעים: התקשורת משוחדת נגד החרדים ובעד ההומואים. זהו. אף אחד לא יוכל להגיד שכל מה שקורה בכותרות של המאורעות האחרונים הוא ניטרלי לגמרי. א. בחודשים האחרונים יש מגמה להבליט את הצד הפלילי של הציבור החרדי, מתוך כוונה לומר כמה דברים: 1. גם אצלכם קורים כאלה דברים, אתם לא חסינים ; 2. יש לכם נטיה לתת לגיטימציה לפשעים נוראיים כגון: אונס, התעללות, רצח. רצח עדיין לא היה אז הנה בשביל הפול האוס ; ב. מדי שנה בשנה יש מישהו שמקפיד ללבות את האווירה כשהוא מחליט לקיים את מצעד הגאווה בלב שכונה חרדית. וגם אם לא בלב אז ליד. והכותרות רעבות לאקשן, כאילו שזה עניין של זמן שאיזה חרדי יחטוף ג'ננה.

הויכוח הוא לא אם היה ואקום אווירתי או לא, היתה אווירה, וכעת נותר לברר מי הלהיט אותה ומה המניעים שלו. אני טוען: המניעים שלו הם בעיקר מתוך רצון לנקוט עמדה נגד מישהו ובעד מישהו אחר. כלומר, מי שמלהיט את האווירה הוא התקשורת, שנוקטת עמדה נגד החרדים. בדיוק. זו אותה התקשורת שנקטה עמדה בעד השמאל ונגד הימין ברצח רבין. או בקיצור: התקשורת מוטית, היא סמולנית. שזה חכמה גדולה לומר כזה דבר, אבל כן. תקשורת אובייקטיבית גוזרת על עצמה להיות ניטרלית, התקשורת בארץ טוענת שגם היא ניטרלית ובפועל לא עושה את זה. זה מה שנקרא מס שפתיים. והאוחובסקים עושים מזה הון פוליטי שמגובה על ידי התקשורת!

:: . ::

ומה בקשר לציטוטים הידועים של ניסים זאב ובניזרי? "הומואים מחדירים רעל לחברה, צריך לטפל בהם כמו בשפעת עופות, הם מבצעים השמדה עצמית של החברה הישראלית וכו'" – אין כאן ובכל ציטוט שנאמר הסתה לרצח. מה שהם אומרים הוא דבר אחד בלבד: להיות הומו זה מנוגד להלכה, אדם בריא מציית להלכה. מכאן נגזור שהומו הוא אדם לא בריא (או נורמטיבי, לצורך העניין). חד משמעית, לא מדובר בהסתה לרצח. מי שמבין שמדובר כאן בהסתה לרצח הוא אדיוט, יותר מהחרדים. הוא שיכור שנאה נגד כל דבר שמריח הלכה. הוא פרנואיד. הוא מפחד שהולכים לעשות כאן מדינת הלכה ולהוציא להורג כל מי שלא מציית להלכה. הוא לא מבין את השפה וגם לא את העולם ההלכתי. להוציא להורג על פי ההלכה זה דבר נדיר כל כך, שלא נעשה כמעט אף פעם גם בימי הזוהר של הסנהדרין. כל האזהרות האלה נאמרו רק כדי להרתיע, ממש כך. מי שמפרש את כתבי הקודש כפשוטם הוא טיפש, טוענת ההלכה. אבל? כאלה הגייז, עסוקים בלשנוא. צר לי שאני אומר את זה על האנשים שאני מעריך, ושמנפנפים באהבה. האהבה שלי אינה האהבה שלהם. האהבה שלי היא לאנשים אמיתיים, ולא לאנשים צבועים. החרדים מהבחינה הזאת הרבה יותר כנים.

ראוי להיות ריאליים. מדינת הלכה לעולם לא תהיה ולו בשל העובדה שאנחנו מדינה דמוקרטית, ודמוקרטיה מגינה על עצמה. כך שבדרכים דמוקרטיות חרדים לא יוכלו להשתלט על המדינה בשום אופן. הדרך היחידה שלהם להשתלט היא בהפיכה צבאית אבל קודם כל שילכו לצבא ואחר כך שיוכלו להשתלט עליו. ולגבי מדינת ההלכה של הרב כהנא, בחיאת תעשו לי טובה – זו בדיחה. הרבנים של המתנחלים נותנים לגיטימציה להומואים, כי הם הבינו את מה שהחרדים לא. שזה מה יש, יש הומואים. בשורה התחתונה, שוב: יש כאן שנאה, דופקים אותם ויוצאים נגדם רק כי הם שחורים.

אנשים מפחדים ממדינת הלכה באופן חולני. הם לא מבינים שאנחנו, כמדינה מערבית, עם רוב ליברלי, לעולם לא נהיה אירן. מי שרוצה להפוך אותנו לאירן הוא חלש, טיפש, פרימיטיבי, מסתגר, יורה לעצמו פעם אחר פעם כדור ברגל – הוא חי בעולם של האתמול, בסביבה העכשווית (ובתרבות העכשווית) הוא לא יצליח לעולם לקיים כאן מדינה כזו. אגב, גם אם החרדים יקבלו את השלטון, סביר שהם יאבדו אותו מרוב פילוגים ואימפוטנציה. אז במקום לדעת את זה, עסוקים בלהצר את הצעדים של החרדים ולהוציא את דיבתם רעה. ואחר כך מתפלאים שיש קיטוב גדול כל כך. את השנאה וההומופוביה ההומואים (והחילונים) מביאים על עצמם. זה כמו שהיהודים שונאים את האנטישמים, שוב אני מביא את הדוגמה הזאת. הם שונאים אנטישמים לא כי הם גויים, אלא כי הם מאמינים שהם רדופים על ידי אלה שעסוקים כל הזמן בלחזור על המנטרה הידועה: היהודים פרזיטים, הם הרוע בהתגלמותו.

:: . ::

הגייז פשוט היו צמאים לפשע השנאה הראשון נגדם, הם חיפשו את זה ומצאו שעיר לעזאזל. שני הרוגים, נעבעך. תנו להם למות בשקט. הדבר הכי עצוב הוא שסביר שאפילו שני ההרוגים האלה לא היו נותנים לעצמם למות בשקט, סביר שהם היו נגועים בעצמם בתסביך הרדיפה. עצם זה שההומואים מגדירים את עצמם "גאים" ולא "עליזים", טומן בחובו תסביך נחיתות. כאילו שיש להם ממה להתבייש, שהם עושים קונטרה. הגאווה הגיעה ממקום של "ככה זה ותקבלו את זה", לא ממקום של "נה לכם, רציתם להשפיל אותנו". צריך לרפא את ההומואים ממחלת הנפש שלהם אולי במובן הזה, להוציא אותם מהסכיזופרניה הפרנואידית הזאת. אף אחד כאן לא הומופוב כי שונאים הומואים, כולם רוצים בטובתכם. אנחנו חברה פתוחה שמקבלת את כולם. ואנא, אל תעשו הון פוליטי משטויות.

תגובה אחת על 'די עם הפוביה!'

  1. כתבה לעניין , הומואים זו הגדרת זהות מינית ולא אגנד'ה תקשורתית

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: