צונאמי ויראלי

צונאמי ויראלי  אבי רוזן מתעד את חייו במצלמה הסלולרית שלו. כל רגע מחייו מתועד, ולא רק רגע מחייו. הוא מזמין את הצופים להצטרף אליו בטריפ הזה. "המטרה היא להשתמש בחומרים של כל אחד מאיתנו, להגיב עליהם ולהמשיך להפיץ ברשת כדי ליצור 'צונאמי ויראלי אמנותי'", הוא מסביר, "אין כללים מיוחדים או הגבלות, כולם מוזמנים להצטרף ולצרף".

הרעיון האמנותי, אם כן, בפרוייקט הזה שנקרא בהתאם "פעימות מחיי", הוא לא התיעוד האובססיבי של המשתתפים את חייהם. הרעיון הוא להפוך את החיים עצמם למשהו קהילתי, חברתי, ואת הערוץ למפוצץ בסרטונים. אחד מגיב לשני, חוויה גוררת חוויה וביחד נוצר "צונאמי". מתחילת השנה הספיקו החברים להעלות בערך 22,000 סרטונים. בחישוב מהיר, אין לי אפילו כח לחשב, בטח 70 ליום. וכל סרטון אכן מכיל את ההתכתבות הזו – קישורים פנימיים לסרטונים אחרים, כל פריט הוא סרטון אחר. הצופה רואה כוס, ספר, שולחן, בקבוק – לוחץ על הקישור וזה מוביל אותו להמשך הסיפור, סרטון אחר שגם בו לינקים פנימיים לסרטונים אחרים.

"היצירה היא Meme, חלק מזיכרון גלובאלי נגיש לכל – Memex", הוא מספר על הקונספט שמאחורי הפרוייקט, "כל אחד הופך ליוצר ומאחסן זיכרונות פרטיים שהופכים לציבוריים". רוזן הוא דוקטור לאמנות ויזואלית וניו מדיה בטכניון, יצירותיו ועבודותיו הוצגו בפסטיבלים נחשבים – באיטליה, בריטניה, יוון ובולגריה. את הפרוייקט הוא מרכז ביחד עם שני שותפים ניו יורקים – וויליאם בראוולי ואקטורס ביניקוס. "פעימות מחיי", Bits_Of_My_Life, ניתן לצפיה בערוץ יוטיוב המיוחד לו – ephemeral vlog.

  • צונאמי ויראלי
  • צונאמי ויראלי
  • צונאמי ויראלי
  • צונאמי ויראלי

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.