התעוררתי

שיר חדש למוזיקאי האאוטסיידר "לוני הולי" בדרך לתקליט שיצא בלייבל Jagjaguwar.

לוני הולי נולד ב-10 לפברואר בבירמינגהאם, אלבמה. מגיל 5, הולי עבד בעבודות שונות: איסוף זבל בקולנוע דרייב אין, שטיפת כלים ובתור טבח. הוא גר בחנות אלכוהול, בירידים, ובמספר בתי יתומים. חייו המוקדמים היו כאוטיים והולי מעולם לא חווה את הכיף שבחוויות הילדות.

מאז 1979, הולי הקדיש את חייו לאימפרוביזציה. האמנות והמוזיקה שלו נודלו מתוך מאבק, מצוקה, אך אבל יותר מכל מתוך זעם, סקרנות, וצורך ביולוגי, שמתוכם מתבטאים רישום, איור, פיסול, צילום, פרפורמנס, וסאונד. הפסלים של הולי נבנים מתוך חומרים שמקורם בתרבות הפיסול האפריקאית הישנה ביותר. אובייקטים שכבר חדורים במטאפורה התרבותית ואמנותית, משולבים לתור נרטיב פיסולי שמאזכר מקומות\אנשים ואירועים.

הולי לא התחיל לבצע מוזיקה בסטודיו, התהליך הקריאייטיבי שלו לא מזכיר אף מוזיקאי טיפוסי. המוזיקה שלו והמילים כולם מאולתרים על המקום, משתנים ומתפתחים בכל אירוע, קונצרט או הקלטה שהוא מבצע. בסביבת האמנות המקורית של הולי, הוא בונה ומפרק את העבודה הויזואלית שלו, יוצק תכלית מחדש לאלמנטים בכל פעם. זה לא פעם מוביל להעברה של נרטיבים אינדווידואליים לעבודה החדשה שלו ובכך יוצר דימוי שמצטבר והוא בעל עומק ומשמעות מעבר למשמעות המקורית. השכבות של הסאונד במוזיקה של הולי כמו כן הן תוצאה בת עשורים שלמים של אקספירימנטים מתפתחים.

בתחילת שנות ה-200, המוזיקה של הולי תפסה את תשומת הלב של מאט ארנט, בנו של אספן האמנות ביל ארנט, שאסף פרטי אמנות של הולי מאז שנות ה-80. ב-2010, ארגן מאט מיצג מאולתר של הולי בביתו בשביל לאנס לדבטר, מייסד הלייבל "Dust To Digital". לדבטר הורשם עמוקות מנגינתו ומשירתו של הולי, הוא התעקש להכניס את הולי לאולפן כדי להקליט כמה שיותר מוקדם. התוצאה הייתה האלבום " Just Before Music", אשר הציגה לראשונה הקלטה של העבודות שלו.

  • Facebook
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.